Odkazy, linky:

2017
-Pracovný ruch za hradbami.

2016

-V TV JOJ bola správa aj z hradu Brekov. Dovolenka pri mori je klišé? Uvidíte od 21:03 min.
-Zahraniční dobrovoľníci našli na Brekovskom hrade mince
-More vymenili za makačku na zrúcanine"
-Ozveny vyvrcholia na Brekovskom hrade.

2015

-Na Brekovský hrad si to na Silvestra vyšliapali desiatky nadšencov.
-Privítali sme nový rok.
-Rozhovor na tému Brekovský hrad.
-Práce na hrade Brekov v roku 2015.
-Na Brekovskom hrade pracujú aj dobrovoľníci z piatich krajín.
-Dobrovoľníci z celého sveta na Brekovskom hrade: Namiesto prázdnin makajú na Slovensku!
-Na hradných slávnostiach budú rincat stredoveké zbrane.
-Kemp prilákal na brekovský hrad aj dobrovolníka z Mexika.
-Na Brekovskom hrade otvoria múzeum, práce pokracujú.
-Hrad Brekov osvetlia.
-V rámci programu Šariš ľuďom bol podporený aj projekt IVW Brekov 2015.
-Vyhlásili výsledky grantového programu Šariš ľuďom.
-Desiatky turistov silvestrovali na Brekovskom hrade.

2014

-Ako sa opravuje jeden hrad.
-Práce na záchrane hradu pokračujú.
-V humenskom kaštieli sa v sobotu 27. septembra prezentovala aj obnova hradu Brekov.
-Hrad Brekov ukázal svoje čaro v noci počas Noc hradov a zrúcanín 2014.
-V areáli hradu Brekov chcú postaviťinformačné centrum.
-Dobrovoľníci z celého sveta opravujú hrad: Namiesto dovolenky makačka na Slovensku.
-Hrad Brekov do zachraňujú dobrovolníci aj nezamestnaní.
-Brekovský hrad obnovujú aj zahraniční dobrovoľníci.
-Práce na obnove hradov pri Humennom budú pokračovať.

2013

-So starým rokom sa lúčili na Brekovskom hrade.
-Murárske náčinie na Brekovskom hrade zbalili.
-Brekovský a Jasenovský hrad sa vynorili z tmy.
-Na Brekovskom hrade murujú obvodové hradby.
-V Brekove pracujú Rusi aj Číňania.
-Brekovčania čakajú na dotáciu pre hrad.
-Hrady pri Humennom sa vynorili z tmy.
-Obnovu Brekovského hradu zachytil vo fotografiách.

2012
-Silvester na hrade Brekov v znamení už tradičného výstupu.
-Takmer tridsať ľudí našlo na pol roka prácu pri opravách hradných ruín nad obcou Brekov pri Humennom.
-Nostalgická jazda motorovým vlakom odštartovala Noc hradných zrúcanín.
-Nezamestnaní opravujú Brekovský hrad.
-Životnou vášňou Brekovčana sa stala záchrana miestneho hradu.
-Brekovský hrad obnovujú aj Kórejčan či Kanaďanka.

2011
-Šancu na obnovu majú aj zemplínske hrady.
-Múry hradu Brekov sa rozpadávajú, nepodceňte riziko.
-Maturant Lukáš vracia v poviedkach život Brekovskému hradu.
-Pri záchrane hradu Brekov pomáhajú dobrovoľníci z Európy.

2010
-Zrúcaninu Brekovského hradu dobyjú stredovekým delom.
-Dobrovoľníci pracovali na najstaršej časti Brekovského hradu.
-Na hrade Brekov pracovali dobrovoľníci.
-Na hrad Brekov pribudli tabule.
-Krutého pána hradu Brekov vraj zhltla zem.
-Z hradu Brekov ubúda, odborník potvrdil havarijný stav.

2009
-Hrad Brekov zamerajú a preskúmajú.
-Zachraňovali zrúcaniny Brekovského hradu.
-Dobrovoľníci budú zachraňovať Brekovský hrad.

Správy z hradu Brekov
PRÁCA NA HRADE: V prípade úspechu projektu na rok 2017 by mali vzniknúť nové pracovné miesta na hrade Brekov. O zamestnanie sa môžete uchádzať, viac info na ISTP. (Brekov, marec 2017)
SILVESTER 2016: Počas mrazivého a slnečného dňa s množstvom snehu sa uskutočnil deviaty ročník akcie "Silvestrovský výstup na hrad Brekov" Na hrade sa prvý krát využila aj zrekonštruovaná vínna pivnica. (Brekov, december 2016)
HRAD BREKOV 2016: Od mája do decembra sa realizoval na Brekovskom hrade projekt "Hrad Brekov 2016". Tento projekt sa realizoval vďaka Európskemu sociálnemu fondu v rámci operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia a s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky. (Brekov, december 2016)
IVW BREKOV 2016: V poradí už ôsmy ročník dobrovoľníckeho tábora sa uskutočnil na hrade Brekov za účasti dobrovoľníkov z Poľska, Španielska, Belgicka a Ukrajiny. Projekt bol podporený Nadačným fondom Getrag spravovaného Karpatskou nadáciou a Nadačným fondom Telekom v nadácii Pontis. (Brekov, júl 2016)
DRUGETHOVSKÉ SLÁVNOSTI 2016: Obec Brekov a Združenie na záchranu Brekovského hradu organizovali akciu s názvom "Drugethovské hradné slávnosti". Išlo o druhý ročník. Účasť viac ako 500 ľudí, okolo 16,30 hod. začalo silno pršať. (Brekov, 31. júl 2016)
HRADNÝ TOLIAR: Na hrade Brekov sa začali raziť nové mince "Brekovský hradný toliar". Túto zaujímavosť sa podarilo zabezpečiť vďaka projektu z programu ŠARIŠ ĽUĎOM, ktorý realizuje spoločnosť Pivovary Topvar, a.s. za pomoci Komunitnej nadácie Veľký Šariš. (Brekov, jún 2016)
JEDEN SVET: Pod hradom Brekov sa uskutočnila akcia Ozveny festivalu "Jeden svet" s bohatým programom. Premietal sa film Navždy spolu. (Brekov, máj 2016)
HRADNÁ PIVNICA: Na hrade Brekov pokračujú rekonštrukčné práce. Jedným z cieľov projektu "Hrad Brekov 2016" by malo byť pokračovanie v rekonštrukcii "hradnej pivnice". (Brekov, máj 2016)
VÝBEROVÉ KONANIE: ZNZBH zverejňuje výberové konanie na pracovné miesta, ktoré by sa mali vytvoriť v rámci projektu "Hrad Brekov 2016".
(Brekov, február 2016)
SILVESTER 2015: Počas mrazivého a slnečného dňa (-10°C) sa uskutočnil ôsmy ročník akcie "Silvestrovský výstup na hrad Brekov". Na hrad sa dá pozrieť aj z vtáčej perspektívy. (Brekov, december 2015)
ZACHRÁŇME HRADY 2015: Práce na hrade Brekov v roku 2015 boli prezentované na konferencii "Zachráňme hrady 2015". (Humenné, november 2015)
HRAD BREKOV 2015: Od mája do októbra roku 2015 sa realizoval na Brekovskom hrade projekt "Hrad Brekov 2015". Tento projekt sa realizoval vďaka Európskemu sociálnemu fondu v rámci operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia a s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky. (Brekov, október 2015)
NOC HRADOV A ZRÚCANÍN 2015: Počas celoslovenskej akcie združenia Zachráňme hrady "Noc hradov a zrúcanín" bol osvetlený hrad Brekov. (Brekov, august 2015)
IVW BREKOV 2015: Siedmy ročník workcampu sa uskutočnil za účasti dobrovoľníkov z Mexika, Španielska, Nemecka, Ruska a Českej republiky. Projekt bol podporený nadačným fondom Telekom v nadácii Pontis a vďaka podpore pivovaru Topvar a vďaka komunitnej nadácii Veľký Šariš v rámci grantového programu Šariš ľuďom. (Brekov, júl 2015)
DRUGETHOVSKÉ SLÁVNOSTI: Na hrade Brekov sa uskutočnil prvý ročník Drugethovských hradných slávností. Vystúpili Vikomt Snina a Diadém Martin. Účasť bola cca 500 návštevníkov. (Brekov, august 2015)
ZH 2015: V obci Sklené Teplice sa uskutočnilo výročné stretnutie združenia Zachráňme hrady s prehliadkou hradov Revište a Šášov za účasti zástupcov ZnzBh. (Sklené Teplice, marec 2015)
SILVESTER 2014: Posledný deň v roku sa už tradične uskutočnil 7. ročník výstupu na hrad Brekov. Počet účastníkov 200 (odhad). Slnečno, bez snehu, teplota -11°C. (Brekov, december 2014)
KONIEC MURÁRSKEJ SEZÓNY: Začiatkom októbra sa na hrade Brekov skončila murárska sezóna. Podstatná časť projektu Hrad Brekov 2014 sa skončila. ZnzBh môže priebežne prezentovať výsledky murárskych prác. (Brekov, október 2014)
IVW BREKOV 2014: Na hrade Brekov sa uskutočnil Medzinárodný dobrovoľnícky tábor IVW Brekov 2014. Tábora sa zúčastnili dobrovoľníci z Taiwanu, Španielska, Belgicka, Francúzska, Ruska a Rumunska. (Brekov, júl 2014)
SILVESTER 2013: Posledný deň v roku sa v Brekove uskutočnil 6. ročník výstupu na hrad Brekov. (Brekov, december 2013)
OKTÓBER NA HRADE: Zaciatkom októbra sa na hrade Brekov ukoncili murárske práce projektu "Hrad Brekov 2013". Do konca projektu sa bude cistit okolie hradu a pokracovat v archeológii. (Brekov, október 2013)
KONIEC AUGUSTA: Na hrade Brekov sa pokračuje v projekte "Hrad Brekov 2013", v auguste sa pokročilo v murárskych prácach a odstraňuje sa suť z prvého nádvoria. (Brekov, august 2013)
NOC HRADNÝCH ZRÚCANÍN 2013: Celoslovenská akcia "Noc hradných zrúcanín" bola na hrade Brekov s prehliadkou so sprievodcom, vystúpením skupiny historického šermu Leo Albus a osvetlením hradu. (Brekov, august 2013)
IVW BREKOV 2013: Na hrade Brekov sa uskutočnil piaty ročník Medzinárodného dobrovoľníckeho tábora (International voluntary workcamp) " IVW Brekov 2013" za účasti dobrovoľníkov z Taiwanu, Francúzska, Ruska, Ukrajiny, Číny a Belgicka. (Brekov, júl 2013)
PRVÝ MESIAC: Na hrade Brekov sa murovalo hlavne na strieľni prvej brány a obvodovom múre druhého nádvoria. Kosí sa okolie hradu a pokračuje sa v archeológii. (Brekov, júl 2013)
ZAČIATOK PROJEKTU: Na hrade Brekov začalo pracovať 30 zamestnancov v rámci projektu "Hrad Brekov 2013". Pracuje sa na murovaní, archeológii a kosení. (Brekov, júl 2013)
PRVÁ MUROVAČKA: Dobrovoľníci ZnzBh začali na hrade Brekov s prvou " murovačkou" a kosením v roku 2013. (Brekov, máj 2013)
BREKOV NA PREDNÁŠKACH: Obnova hradu Brekov bola prezentovaná na akcii Zemplínskeho múzea v Michalovciach " Cyklus prednášok pri príležitosti Medzinárodného dňa pamiatok". (Michalovce, apríl 2013)
ZH PRI HRADE BLATNICA: V obci Folkušová sa uskutočnilo stretnutie členov organizácie Zachráňme hrady so schválením nových stanov. (Folkušová, marec 2013)
SILVESTROVSKÝ VÝSTUP 2012: ZnzBh, Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska Humenné, Klub Slovenských turistov Strážske a Obecný úrad Brekov organizovali piaty ročník silvestrovského výstupu na hrad Brekov. Z akcie spravila príspevok aj TV JOJ. (Brekov, december 2012)
Zachráňme hrady 2012: Za účasti zástupcov ZnzBh sa v roku 2012 pri hrade Vinné konalo stretnutie členov záujmového združenia "Zachráňme hrady". (Vinné, november 2012)
KONIEC PROJEKTU "Hrad Brekov 2012": Na hrade Brekov končí projekt "Hrad Brekov 2012", počas ktorého pracovalo na hrade 30 zamestnancov. (Brekov, október 2012)
KONIEC SEPTEMBRA: Ku koncu septembra sa dokončuje murovanie na troch miestach, zasypujú sa archeologické sondy a začisťujú sa klenuté priestory. (Brekov, september 2012)
ZAČIATOK SEPTEMBRA: Začal sa posledný murársky mesiac. Ukončujú sa začaté murárske práce, pokračuje sa v archeológii, kosí sa okolie hradu. (Brekov, september 2012)
NOC HRADNÝCH ZRÚCANÍN: V rámci celoslovenskej akcie "Noc hradných zrúcanín" bola 18.8.2012 na hrade Brekov výstava fotografií Roberta Tapperta z Humenného, hudba pod vedením E. Tokára a premietanie videa z prác na hrade. (Brekov, august 2012)
DVANÁSTY TÝŽDEŇ: Na hrade pokračovalo murovanie na piatich miestach, kosilo sa a pokračovalo v archeológii. (Brekov, august 2012)
10.-11. TÝŽDEŇ: Počas tohto obdobia sa pripravoval material na hrad, ukončilo sa murovanie múra pri bráne. Pokračovalo sa murovanie na troch miestach, kosenie a archeológia. (Brekov, august 2012)
IVW BREKOV 2012: Na hrade Brekov sa uskutočnil štvrtý ročník Medzinárodného dobrovoľníckeho tábora (International voluntary workcamp) "IVW Brekov 2012" za účasti dobrovoľníkov z Kanady, Austrálie, Južnej Korey, Francúzska, Litvy, ČR a Slovenska. (Brekov, júl 2012)
DEVIATY TÝŽDEŇ: Začalo sa s piatou a šiestou archeologickou sondou a murovalo sa na piatich miestach na hrade. Začalo sa murovanie na dvoch nových miestach, kosilo sa okolie hradu. (Brekov, júl 2012)
ÔSMY TÝŽDEŇ: Murovalo sa na štyroch miestach na hrade, začalo sa murovať na hornej bráne a pokračovalo sa v archeológii v tretej a štvrtej sonde. (Brekov, júl 2012)
SIEDMY TÝŽDEŇ: Začalo horúce počasie s vysokými teplotami počas ktorých sa murovalo na piatich miestach a ukončili sa dve archeologické sondy. (Brekov, jún 2012)
ŠIESTY TÝŽDEŇ: Dvadsiatypiaty týždeň roka sa chystal materiál na hrad, pokračovalo sa v murovaní i v archeológii v prvých dvoch sondách. (Brekov, jún 2012)
PIATY TÝŽDEŇ: Takmer celý dvadsiatyštvrtý týždeň pršalo. Podarilo sa ukončiť prvú etapu rekonštrukcie vstupu do horného hradu. Pokračovalo sa aj v ostatných prácach. (Brekov, jún 2012)
ŠTVRTÝ TÝŽDEŇ: V dvadsiatomtreťom týždni sa robila archeológia v dvoch sondách, vykosilo sa okolie cesty na hrad, odstraňoval sa suťový násyp a murovalo sa na štyroch miestach. (Brekov, jún 2012)
TRETÍ TÝŽDEŇ: V dvadsiatomdruhom týždni pokračovalo murovanie na štyroch miestach, pokračoval archeologický výskum v sonde 1 a 2, odstraňoval sa suťový násyp a pokračovalo sa v kosení okolo cesty na hrad. (Brekov, máj 2012)
DRUHÝ TÝŽDEŇ: V dvadsiatomprvom týždni začal archeologický výskum v druhej sonde, začalo sa murovať na štyroch miestach a pokračovalo sa v kosení. (Brekov, máj 2012)
PRVÝ TÝŽDEŇ: V dvadsiatom týždni počas daždivého a veterného počasia sa kosilo okolie hradu, prebiehal archeologický výskum a robili sa prípravné práce pred murovaním. (Brekov, máj 2012)
SILVESTER 2011: ZnzBh, Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska Humenné a Klub Slovenských turistov Strážske organizovali IV. ročník silvestrovského výstupu na hrad Brekov. (Brekov, december 2011)
KONIEC SEZÓNY 2011: ZnzBh ukončilo murársku sezónu 2011. Plánovanú pravú stranu vstupu do horného hradu sa takmer podarilo dokončiť. (Brekov, október 2011)
KONCERTY NA HRADE: ZnzBh organizovalo nultý ročník akcie "Koncerty stredovekej hudby na hrade Brekov". Akciu umelecky riadil Mgr. art. Eduard Tokár. (Brekov, august 2011)
IVW BREKOV 2011: ZnzBh v spolupráci s INEX Slovakia organizovalo tretí ročník medzinárodného dobrovoľníckeho tábora "IVW Brekov 2011". (Brekov, august 2011)
BREKOV NA SÚHRADNICIACH: ZnzBh prezentovalo hrad Brekov na Medzinárodnom kultúrnom festivale "SúHRADnice 2011" organizovanom na Spišskom hrade. (Spišský hrad, august 2011)
MINISTER NA HRADE: Minister kultúry D.Krajcer sa počas svojejcesty po slovenských hradoch zastavil na hrade Brekov v súvislosti s programom obnovy hradov. (Brekov, júl 2011)
SILVESTER: Posledný deň v roku sa uskutočnil tretí ročník silvestrovského výstupu na hrad Brekov. (Brekov, december 2010)
IVW BREKOV 2010: ZnzBh organizovalo druhý ročník medzinárodného dobrovoľníckeho tábora s názvom IVW Brekov 2010. Zúčastnili sa ho dobrovoľníci z Južnej Kórey, Talianska, Francúzska, Belgicka, Ukrajiny a Slovenska. Tento projekt sa uskutočnil vďaka grantovému programu Šanca pre váš región Nadácie Orange, n.f. a vďaka podpore nadačného fondu T-Mobile Slovensko, a.s. v Nadácii Pontis. (Brekov, august 2010)
HORNINY POUŽITÉ NA HRADE: Docent geológie Arpad David z univerzity v Egri začal spolu s poslucháčmi prieskum a mapovanie druhov hornín použitých pri stavbe hradu Brekov. (Brekov, jún 2010)
Z HRADU ODPADOL KUS MÚRA: Z hradu Brekov po dlhodobých dažďoch odpadol kus múra. Na hrade pokračujú geodetické zameriavanie a architektonicko-historické výskumy.
(Brekov, máj 2010)
SILVESTROVSKÝ VÝSTUP NA HRAD: ZnzBh organizovalo druhý ročník Silvestrovského výstupu na hrad Brekov za hmlistého počasia. Po polnoci M. Gaľo hrad osvetlil.(Brekov, december 2009)
VÝSADBA ALEJE: Združenie na záchranu Brekovského hradu organizovalo výsadbu dubovej aleje pri ceste na hrad. Reportáž TV Joj a Slovenského rozhlasu.
(Brekov, november 2009)
RELÁCIA ROZHLASU: Slovenský rozhlas vysielal v rámci relácie "Pozvete nás ďalej?" rozhovor o hrade Brekov.
(Brekov, september 2009)
ODSTRÁNENIE DREVÍN: Na hrade Brekov sa 8.8.2009 dobrovoľníci snažili o odstránenie náletových drevín z múrov hradu. Drevité nálety a ich obrasty boli odstránené odrezaním. Rezné rany boli chemicky ošetrené totálnym herbicídom ROUNDAP. (Brekov, august 2009)
IVW BREKOV 2009: Na prvom medzinárodnom workcampe IVW Brekov 2009, ktorý sa uskutočnil v rámci projektu "Hrad Brekov 2009 - začiatok obnovy" okrem aj z Francúzska, Belgicka a Japonska. Tento projekt sa uskutočnil vďaka grantovému programu Šanca pre váš región Konta Orange, n.f. a vďaka podpore z nadačného fondu T-Mobile Slovensko, a.s. v Nadácii Pontis. (Brekov, júl 2009)
DRUHÝ WORKSHOP: Na druhom workshope sa pokračovalo v podmurovávaní vzniknutého výpadku s cieľom stabilizovať hornú časť steny hradného múra jadra hradu. (Brekov, jún 2009)
KOSENIE NA HRADE: Dňa 13.6.2009 ZnzBh pokračovalo s kosením a čistením najfrekventovanejších častí hradu Brekov. (Brekov, jún 2009)
SILVESTROVSKÝ VÝSTUP: Združenie na záchranu Brekovského hradu organizovalo prvý ročník Silvestrovského výstupu na Brekovský hrad. (Brekov, december 2008)
WORKSHOP LIETAVA 2008: ZnzBh organizovalo cestu na druhý wokshop v rámci projektu SPZ 2008 na hrade Lietava. Osem dobrovoľníkov sa zaúčalo do tajov praktických činností pri konzervácii hradu. (Brekov, august 2008)
 
Aktuálne foto   
 

Zmeny v čase


Práce ZnzBh v roku 2013-2014


Práce ZnzBh v roku 2013-2014


Práce ZnzBh v roku 2014


Práce ZnzBh v roku 2014


Práce ZnzBh v roku 2014


Práce ZnzBh v roku 2013


Práce ZnzBh v roku 2013


Práce ZnzBh v roku 2013


Práce ZnzBh v roku 2010-2013


Práce ZnzBh v roku 2012


Práce ZnzBh v roku 2012


Práce ZnzBh v roku 2012


Zmeny v čase